ارسال حیوانات خانگی با پست

ارسال حیوانات خانگی با پست

ارسال حیوانات خانگی با پست ممکن است؟ آیا می‌توانید حیوان خانگی خود را به اداره پست ببرید و به مسئول باجه تحویل دهید و انتظار داشته باشید یک نفر در آن سر دنیا سگ یا گربه شما را تحویل بگیرد؟ نکته اینجاست که چنین شرایطی در حال حاضر در ایران وجود ندارد. حیوان زنده جزو موارد ممنوعه اداره پست ایران است. پس چه راهی برای شما باقی می‌ماند؟ در ادامه مطلب راجع به تنها راه پست کردن حیوانات خانگی یعنی همان ارسال هوایی (فریت بار) حیوانات خانگی صحبت می‌کنیم.

شرکت فریت بار و کارگو سفیران با سالها تجربه مفید در فریت بار و حمل هوایی حیوانات خانگی در خدمت شماست. شما می‌توانید با یک تماس تلفنی از تجربه و تخصص ما در ارسال حیوانات خانگی بصورت حمل هوایی بهره ببرید. این مجموعه حیوانات خانگی را در مبدا از شما تحویل می‌گیرد و همه امور فرودگاهی و تشریفات قانونی و گمرکی را با رعایت استانداردهای حمل و نقل بین‌المللی انجام می‌دهد و حیوان را در نهایت سلامت در فرودگاه مقصد تحویل می‌دهد.

برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد شرایط ارسال هوایی حیوانات خانگی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چگونگی ارسال حیوانات خانگی

از آنجا که امکان ارسال حیوانات خانگی بصورت شخصی مقدور نیست،‌ بهتر است از شرکت‌های حمل هوایی بار و یا فریت بار کمک بگیرید. چون حیوان خانگی شما موجودی زنده و ارزشمند  است باید قوانین و مقررات و ریزه‌کاری‌های زیادی برای ارسال هوایی رعایت شود. کارشناسان شرکت حمل حیوانات خانگی می‌توانند مهمترین مسایل مربوط به این کار را به شما منتقل کنند تا بتوانید مناسب‌ترین سرویس را برای حیوان خود انتخاب کنید. مسایل زیادی مانند نوع حیوان و نژاد آن، سن و سال حیوان، کشور مقصد و نوع پرواز تعیین کننده شرایط حمل بار هوایی شما خواهد بود. در حال حاضر بیش از همه انواع نژادهای سگ و گربه از ایران به خارج از کشور حمل می‌شود. شما می‌توانید از تجربه شرکت فریت بار و کارگو سفیران در ارسال هوایی حیوانات خانگی استفاده کنید.

ارسال حیوانات خانگی | مراحل کار حمل هوایی

1- شما با کارشناسان شرکت حمل هوایی تماس می گیرید و شرایط حیوان خانگی خود را مطرح می‌کنید. پس از آگاهی از شرایط و قوانین حمل و همچنین هزینه‌ها، کار آغاز می‌شود.
2- اگر خودتان صاحب حیوان خانگی هستید حتماً اطلاع دارید که در ابتدا باید این سه مدرک را آماده داشته باشید: کارت شناسایی حیوان، گواهی واکسیناسیون دوره‌ای، کارت میکروچیپ.
3- در مورد مدارک دیگری که از سازمان دامپزشکی و یا دیگر ارگان‌ها بایستی گرفته شود راهنمایی‌های لازم به شما داده می‌شود.
4- پس از تکمیل همه مدارک، با هماهنگی، یک روز به عنوان روز رزرو حمل حیوان، برای شما مشخص می‌شود.
5- در این مرحله از دفتر شرکت هواپیمایی در مقصد و شخص گیرنده، برای دریافت حیوان خانگی تایید گرفته می‌شود.
6-  در روز پرواز، شما حیوان خانگی را به فرودگاه آورده و به ما تحویل می‌دهید.
7- پرسنل باتجربه ما بقیه امور فرودگاهی و تشریفات گمرکی و خروج از کشور را انجام می‌دهند.
8- حیوان خانگی شما در فرودگاه مقصد طبق رزرو کتبی به شخص موردنظر مندرج در بارنامه هوایی تحویل داده می‌شود.

ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور | مدارک مورد نیاز

از آنجا که حیوانات خانگی موجودات زنده‌ای هستند حساسیت بسیاری روی آنها وجود دارد. در واقع قوانین دامپزشکی و حقوق حیوانات و همچنین قوانین گمرکی کشورهای مبدأ و مقصد با یکدیگر تلاقی خواهد داشت. در واقع مدارک قانونی نقش مهمی در پروسه ارسال حیوانات خانگی ایفا می‌کند. یکی از مراحل اصلی ارسال هوایی حیوانات خانگی آماده‌سازی و تکمیل مدارک قانونی مورد نیاز است.  اصلی‌ترین مدارکی که باید مهیا کنید این موارد است:

اصل گواهی معتبر بهداشتی بین‌المللی صادره از دامپزشکی کشور مبدأ
گواهی تیتر هاری
مدارک واکسیناسیون معتبر (با قید تاریخ بصورت میلادی)
مدرک انگل‌تراپی از دامپزشک مربوطه
شناسنامه حیوان و کارت میکروچیپ
برگه پرداخت هزینه حمل
تکمیل فرم سه برگی مربوط به حمل حیوانات زنده

ارسال هوایی حیوانات خانگی | قوانین حمل و نقل حیوانات

بطور کلی حیوانات را به دو شیوه می‌توان ارسال کرد:

1- حمل حیوان همراه مسافر:

جهت حمل حیوان به همراه مسافر، در داخل کابین پرواز، برخی از ایرلاین ها مانند لوفت‌هانزا و هواپیمایی ترکیه بلیط مخصوص حیوانات صادر می‌کنند. در این حالت علاوه بر بلیط مخصوص حیوانات،‌کلیه مدارک قانونی جهت حمل حیوان نیز لازم است.

اما شما باید بدانید که ورود حیوانات خانگی به داخل کابین اکثر هواپیماها بطور کل ممنوع است.

نکته مهم این است مسافر می‌تواند با تهیه بلیط حیوان خانگی را با خود به پرواز ببرد، اما محدودیت‌های زیادی را در این زمینه می‌بایست درنظر بگیرد که شمامل وزن حیوان و قفس آن نیز هست. وزن حیوان و قفس آن در مجموع نباید بیش از ۵ کیلوگرم  وزن داشته باشد باشد. (بنابراین حیوان بزرگ را نمی‌توانید در حالت مسافری همراه ببرید) و همچنین کلیه شرایط و مدارک بهداشتی ذکر شده جهت حیوان همراه داخل کابین نیز باید رعایت گردد.
برای حیوانات بیش از ۵ کیلوگرم باید از سرویس فریت بار حیوان خانگی استفاده کنید.
سایر ایرلاین‌ها مانند هواپیمایی امارات و قطر حیوان را فقط در قسمت بار تجاری (فریت بار) جابجا می‌کنند.

2- حمل حیوان از طریق سرویس فریت بار (بدون مسافر)

در مواردی که مسافری وجود ندارد و یا اینکه ایرلاین موردنظر شما از پذیرفتن حیوان خانگی همراه مسافر جلوگیری می‌کند و یا اینکه وزن حیوان خانگی شما به همراه قفس بیش از ۵ کیلوگرم است، می‌توانید از سرویس کارگو و یا فریت بار استفاده کنید. پس از اخذ تمامی مدارک لازم، شما در پایانه هوشمند بار حیوان خانگی را به ایرلاین  تحویل می‌دهید، بارنامه صادر می‌گردد و حیوان خانکی در مقصد به گیرنده موردنظر تحویل داده می‌شود.

ارسال هوایی حیوانات خانگی | قفس مناسب حیوانات خانگی

قفس مناسب و استاندارد یکی از اصلی‌ترین مواردی است که در ارسال هوایی حیوانات خانگی باید مورد توجه قرار گیرد. قفس باید مطابق با استانداردهای مورد تایید سازمان بین‌الملی هواپیمایی (یاتا) باشد.

مهمترین شرایط قفس :

– ابعاد قفس باید طبق استاندارد و مناسب اندازه سگ و یا گربه شما باشد. طول و ارتفاع قفس از جثه‌ی حیوان خانگی شما بزرگتر باشد. اگر حیوان خانگی شما در حالت ایستاده باشد سقفِ قفس از سرِ او فاصله داشته باشد.
– قفس باید جهت نگهداری حیوان خانگی به حد کافی محکم، مطمئن و دارای منافذ تهویه باشد.
– درب آن باید قفل داشته باشد تا بطور تصادفی باز نشود و فاقد چرخ در زیر سطح خود باشد.
– بستن قلاده در قفس برای حیوان ممنوع است زیرا طبق قوانین پوزه حیوان خانگی باید آزاد باشد.
– پوشیدن هر نوع لباس یا جلیقه برای حیوان ممنوع است.
– در کف قفس باید پَد یا زیرانداز مناسبی پهن شده باشد.  همچنین ظرف آب قفس باید ثابت و در دسترس باشد.